کشتی بارهای کانتینری

این کشتی ها برای حمل انواع محمولات با بسته بندی کانتینر ساخته شده اند، سهولت بارگیری و حمل کانتینر ها امتیاز مهمی به حساب می آید.کانتینر محفظه‌اى است فولادى یا آلومینیومى که جهت حمل محمولات مختلف به شکل استاندارد شده به کار گرفته مى‌‌شود. امروزه کانتینر توانسته است هم به جهت سهولت حمل و نقل و هم به جهت محافظت کالا و هم به لحاظ اقتصادى انقلابى در روش‌هاى حمل و نقل کالا ایجاد نماید. این مزایا به ویژه در حمل یکسره چشمگیرتر است. در حمل یکسره شرکت حمل‌کننده محموله را از فرستنده در مبداء (کارخانه یا انبار) تحویل گرفته و در مقصد به گیرنده کالا تحویل مى‌دهد. این روش اصطلاحاً Door to Door نامیده مى‌شود. از امتیازات دیگر کانتینر آن است که مى‌توان آن را با هر یک از وسائط نقلیه اعم از کشتی، کامیون یا راه‌آهن و حتى هواپیما حمل نموددر حمل بار به طریق سنتی، محموله به دفعات دست به دست مى‌شود و در هر یک از این مراحل امکان معطلى و تأخیر و خسارت اجتناب‌ناپذیر است. در حالى که در حمل یکسره با کانتینر این عوارض بسیار تقلیل یافته و ناچیز است.کانتینرها در دو اندازه استاندارد ISO هستند. دسته اول کانتینرهای ۲۰ فوتی هستند که واحد آنها اصطلاح
(Twenty Equivalent Unit) TEU نامیده می شود.و دسته دوم کانتینرهای ۴۰ فوتی که واحد آنها (Fourty Equivalent Unit) FEU است.
کانتینرها از لحاظ کاربرد نیز انواع مختلف دارد که اهم آنها کانتینر مخصوص حمل کالاهاى بسته‌بندى شده سبک و سنگین، کانتینر یخچالى براى محمولات فاسدشدنی، کانتینر روباز که از سقف نیز قابلیت بارگیرى و تخلیه دارد و کانتینر ویژه کالاهاى فله مى‌باشد. معمولاً کانتینر پس از تخلیه، براى بارگیرى مجدد مورد استفاده قرار مى‌گیرد ولى در صورت عدم‌استفاده به‌صورت خالى به مبداء برگشت داده مى‌شود. تعداد زیادی از کشتی ها قابلیت حمل کانتینر رانیز دارند،لیکن وقتی از کشتی کانتینربر نام می بریم، منظورمان کشتیهایی است که صرفا به کار حمل کانتینر پرداخته و شکل و ساخت انبارهای آنها بصورت کامل سلول بندی شده باشد.تمام خطوط مهم کشتیرانی از کشتیهای کانتینری در خطوط منظم حمل کانتینر استفاده می کنند. ساختمان این کشتیها مانند جعبه ای باز است که کانتینرها در آن به ردیفها و ستونهای منظم چیده می شوند.
انبارهای این کشتیها دارای تسمه های فولادی عمودی هستند که کانتینرها را در میان این تسمه ها
(cell guide) از پایین به بالا می چینند.این تسمه ها علاوه بر اینکه از حرکتهای انحرافی کانتینرها موقع بالا و پایین رفتن جلوگیری میکنند، در موقعی که کانتینر در جای خود قرار گرفت نیز آنرا از طرفین در جای خود ثابت نگه می دارند.دربهای انبارهای این کشتیها نیز به اندازه کافی تقویت شده اند تا توانایی بارگیری بر روی آنها وجود داشته باشد. در کشتی های مدرن کانتینری دیگر حتی انبار به شکل مجزا وجود ندارد و کل فضای بارگیری یکپارچه است، که این امر باعث سرعت بیشتر در زمان تخلیه و بارگیری می شود.
در حال حاضر کشتی های کانتینر بر به ۶ گروه مجزا تقسیم می شوند:
الف) کشتی های تغذیه کننده(FEEDER) با ظرفیت بارگیری ۱۰۰ تا ۵۰۰ TEU
ب) کشتی های(FEEDER MAX) با ظرفیت بارگیری۵۰۰ تا ۱۰۰۰ TEU
ج) کشتی های(HANDY) با ظرفیت بارگیری۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ TEU
د) کشتی های(SUB PANAMAX) با ظرفیت بارگیری۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ TEU
ه) کشتی های(PANAMAX) با ظرفیت بارگیری حداقل ۳۰۰۰ TEU
و) کشتی های(POST PANAMAX) با ظرفیت بارگیری بیش از۴۰۰۰ TEU

تماس با ما 23 بازدید 16اردیبهشت 1394